Blog > Komentarze do wpisu
Zadaj pytanie JP na Ask.fm - także anonimowo

Warszawa, 16 lutego 2013 - Dowolne pytanie można zadać od wczoraj Jej Perfekcyjności na portalu Ask.fm. Serwis umożliwia także anonimowe wypowiedzi.

Pierwsze pytania pojawiły się dość szybko. Jedno z nich brzmiało: "Czy odnalazłaś kolczyki?". Trans odpowiada na wszystkie pytania dość szybko.

- No, poza tymi, które zadawane mi są w nocy - śmieje się JP. - Gdy budzę się rano, zazwyczaj mam kilkanaście nowych postów. To miłe, bo rzadko zdarzają się jakieś głupie czy niesmaczne pytania.

Trans podkreśla, że anonimowość podczas zadawania pytań ośmiela. Dlatego liczy na to, że wszyscy chętni będą w stanie odważyć się i zapytać. Pierwsze kilkadziesiąt pytań wskazuje na to, że tak będzie. Pytania mają różną ciężkość, ale wszystkie są ciekawe. JP podkreśla, że stara się nie usuwać niegrzecznych pytań i do tej pory jeszcze tego nie zrobiła.
Na Ask.fm/JejPerfejkcyjnosc przeczytać można także wszystkie dotychczas zadane pytania, na której JP odpowiedziała. Wyraźnie widać, że niektórzy serwis traktują, jak miejsce do zadawania niepoważnych pytań, inni zaś - zmusić chcą trans do odpowiedzi na bardziej wyrafinowane kwestie.

- Staram się dostosować odpowiedź do poziomu pytania - tłumaczy Jej Perfekcyjność. - Jeśli pytanie jest żartem, to i moja odpowiedź nie będzie poważna. Jeśli zaś ktoś wysilił się i zadał jakieś poważne, to i z mojej strony dostanie taką odpowiedź.

Wcześniej można było zadawać trans pytania za pomocą maila zapytaj@jejperfekcyjnosc.pl. Ta forma jednak nie dawała takiego poczucia anonimowości - była także trudniejsza i wymagała więcej zachodu. Dlatego też JP postanowiła skorzystać z serwisu Ask.fm.


Profil Jej Perfekcyjności na Ask.fm

/wirtualnemedia.pl/

sobota, 16 lutego 2013, nick

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Tu znajdziesz JP


Facebook


"Kobiety samorządu UW"

"Kobiety samorządu UW. Raport z badania partycypacji wyborczej studentek Uniwersytetu Warszawskiego w latach 2011-13" jest podsumowaniem badania, jakie Queer UW przeprowadziło na Uniwersytecie Warszawskim. Książka pod redakcją JP jest pierwszym tak kompletnym opracowaniem dotyczącym obecności kobiet we władzach uczelni. Publikacja dostępna jest za darmo tutaj.

"Strategie queer..."

"Strategie queer. Od teorii do praktyki" to pierwsza książka redagwana przez Jej Perfekcyjność wraz z Moniką Kłosowską i Agatą Stasińską. Jest podsumowaniem konferencji tym samym tytule, która odbyła się w czerwcu 2011. W samym tomie znaleźć możemy także tekst JP "Przychodzi lesbijka/gej/trans do lekarza. Queerowanie służby zdrowia – problemy, strategie, perspektywy (przyczynek do analizy)". Więcej o książce dowiedzieć można się na stronie Queer UW tutaj.

"Temat przemilczany..."

W "Roczniku studenckiego ruchu naukowego Uniwersytetu Warszaw- skiego" ukazało się sprawozdanie z badań Queer UW autorstwa Jej Perfekcyjności pt. "Temat przemilczany na UW. Raport z badań nad sytuacją osób LGBTQ studiujących na Uniwersytecie Warszawskim". W eseju trans streszcza treść publikacji "Przemilczane, przemilczani", która była kompletnym raportem z pionierskich badań koła naukowego.

"Polska socjologia..."

W książce "Polska socjologia wczoraj i dziś. Młodzi socjologowie wobec problemów tradycji i teraźniejszości" pod redakcją Kamila Ruczaja i Karola Kaczorowskiego znaleźć można pracę, której autorką jest Jej Perfekcyjność. Tekst "Dewiant wkracza na uczelnię. Krótka historia obecności osób homoseksualnych w polskiej myśli społecznej" podsumowuje kilkadziesiąt lat zmian społecznych w obrębie polskiej nauki i dydaktyki uczelni wyższych. Więcej o książce dowiedzieć można się na stronie Wydawnictwa AGH tutaj.

"Kobiety wobec..."

W książce "Kobiety wobec Holocaustu. Historia znacznie później opowiedziana" pod redakcją Elisabeth Kohlhaas znaleźć można pracę, której współautorką jest Jej Perfekcyjność. Esej "Miejsce. Perspektywa. Interpretacja. Auschwitz jako dominujący dyskurs o Holocauście" jest próbą podsumowania wkluczających aspektów seminariów organizowanych w ramach działalności instytucji oświęcimskich. Więcej o książce dowiedzieć można się na stronie Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu tutaj.

"Erinnerungskultur..."

W książce "Erinn- erungskultur des 20. Jahrhunderts. Analysen deutscher und polnischer Erinne- rungsorte" pod redakcją Michała Łuczewskiego i Jutty Wiedmann znaleźć można dwie prace Jej Perfekcyjności. Pierwszą pod tytułem "70 Jahre nach dem September 1939 - können Polen und Deutsche gemeinsam des Ausbruchs des Zweiten Weltkriegs gedenken?" oraz drugą - "Das Zentrum der Gedanken Johannes Paul II. in Warschau". Książkę można kupić bezpośrednio w Wydawnictwie Peter Lang tutaj.

"Śmierć prezydenta"

W książce "Katastrofa smoleńska. Reakcje społeczne, polityczne i medialną" pod redakcją Piotra Glińskiego i Jacka Wasilewskiego znaleźć można pracę Jej Perfekcyjności pod tytułem "Śmierć prezydenta. Analiza momentu dyskursywnego w ogólnopolskich dziennikach drukowanych". Książkę można kupić bezpośrednio w Wydawnictwie IFiS PAN tutaj.

"Raport z monitoringu"

Jej Perfekcyjność jest współautorką "Raportu z monitoringu głównych serwisów informacyjnych TVP w czasie kampanii prezydenckiej 2010 roku", opracowanego przez zespół badaczek i badaczy na zlecenie Fundacji Batorego w 2010 roku. Raport można przeczytać tutaj.

"Przemilczane..."

Książka "Przemilczane, przemilczani. Raport z badań nad sytuacją osób LGBTQ na Uniwersytecie Warszawskim" powstała jako efekt pracy Queer UW i zaprzyjaźnionych socjologów. W książce znaleźć można Wstęp autorstwa JP oraz współtworzoną przez nią analizę sondażu internetowego. E-book można przeczytać tutaj.

"Zakazane Miłości"

Książka "Zakazane miłości. Seksualność i inne tabu" autorstwa Marty Konarzewskiej i Piotra Pacewicza opowiada m.in. historię Jej Perfekcyjności. Książkę możesz kupić w sklepie internetowym "Krytyki Politycznej".

"Żeńska strona..."

Książka "Orientacja seksualna i tożsamość płciowa. Aspekty prawne i społeczne" pod red. Wieruszewskiego i Wyrzykowskiego zawiera tekst Jej Perfekcyjności pt. "Żeńska strona – druga natura. Raport z badania osób transgresyjnych płciowo o metrykalnej płci urodzeniowej męskiej". Książkę możesz kupić w sklepie internetowym Instytutu Wydawniczego EuroPrawo.

"Utopijny teatr"

W magazynie naukowym "uniGENDER" o numerze 1/2009 (4) poświęconym tematowi "Gender a Europa Środkowo-wschodnia" znaleźć można tekst JP pod tytułem "Utopijny teatr, czyli analiza sytuacji dyskoteki gejowskiej w ujęciu goffmanowskiej teorii człowieka w teatrze życia codziennego na przykładzie warszawskiego klubu Utopia". Tekst można przeczytać on-line na stronie "uniGNEDER"..


 
 
Licencja Creative Commons
JejPerfekcyjnosc.blox.pl by Jej Perfekcyjność is licensed under a Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Unported License.